GDDKiA ostrzega: ślisko na drogach; jazdę utrudnia błoto, śnieg i deszcz

fot. PAP
Padający w trzech województwach śnieg i deszcz w pięciu województwach oraz błoto pośniegowe powstające na warmińsko-mazurskich i podlaskich drogach mogą utrudniać w środę jazdę kierowcom - ostrzega Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
REKLAMA

Według stanu na godz. 16 wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Jak podaje GDDKiA, wyjechało na nie 346 pojazdów do zimowego utrzymania.

Jazdę w niektórych częściach kraju mogą jednak utrudniać warunki pogodowe. W województwach mazowieckim, wielkopolskim i dolnośląskim pada śnieg, a w województwach: śląskim, opolskim, podkarpackim, dolnośląskim i lubuskim - deszcz. Ponadto w województwie warmińsko-mazurskim i na północy województwa podlaskiego na niektórych drogach powstaje błoto pośniegowe.

Ślisko w związku z tym może być na warmińsko-mazurskich odcinkach dk 16 (od Ełku do granicy z woj. podlaskim i od Mrągowa do Mikołajek), dk 58 (od Olsztynka do Rucianego-Nidy), dk 59 (od Starych Kiełbonek do granicy z woj. mazowieckim), i dk 57 (od Szczytna do granicy z woj. mazowieckim), a także na podlaskich odcinkach dk 19 (od Zabłudowa do Boćków) i dk 16 (od Augustowa do granicy państwa).

GDDKiA apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę i szczególną ostrożność w wymienionych rejonach. (PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krotoszynie

kiedy
2021-10-01 20:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Krotoszyn, al....
wstęp biletowany