21 lipiec 2022

W piątek ulicami Woli i Śródmieścia przejdzie Marsz Pamięci

zdjęcie: W piątek ulicami Woli i Śródmieścia przejdzie Marsz Pamięci / fot. PAP
fot. PAP
W piątek, 22 lipca, o godz. 18 z ul. Stawki wyruszy Marsz Pamięci, upamiętniający zamordowanych mieszkańców getta warszawskiego. W czasie przemarszu wstrzymany będzie ruch samochodów. Zmienią się też trasy komunikacji miejskiej.
REKLAMA

Marsz wyruszy spod pomnika Umschlagplatz przy ul. Stawki 10 (róg Dzikiej) i przemierzy symboliczną trasę, która zakończy się na ul. Stare Nalewki – to tam przed wojną znajdowało się centrum żydowskiej Warszawy.

W czasie przemarszu wstrzymany będzie ruch na ulicach: Stawki, Andersa, Świętojerskiej i Stare Nalewki. Utrudnienia czekają też pasażerów komunikacji miejskiej.

W przypadku braku możliwości przejazdu pojazdy miejskiej komunikacji będą kierowane na trasy objazdowe.

Tramwaje linii 35 pojadą wówczas al. Jana Pawła II i Trasą W-Z.

Autobusy linii 111, tylko w kierunku Gocławia, przejadą ulicami Zamenhoffa i Nowolipki. 116 i 518 w kierunku Chomiczówki i Nowodworów będą kursowały ulicami: Kapitulna, al. "Solidarności", al. Jana Pawła II, Popiełuszki, Krasińskiego. W stronę pl. Trzech Krzyży i Wilanowa pojadą od pl. Wilsona: Krasińskiego, Wisłostrada, Sanguszki, Konwiktorska. Autobusy linii 157 w kierunku pętli Gwiaździsta będą kierowane ulicami: al. Jana Pawła II, Popiełuszki, Krasińskiego. W przeciwną stronę będą jeździły ulicami: Krasińskiego, Popiełuszki, al. Jana Pawła II. Z kolei 180 w kierunku Chomiczówki pojedzie ulicami Kapitulna, al. "Solidarności", Andersa, Nowolipki, a z powrotem: Zamenhoffa, Nowolipki, Andersa, pl. Bankowy, Senatorska. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ pat/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Krotoszyn
7.2°C
wschód słońca: 06:51
zachód słońca: 18:28
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krotoszynie

kiedy
2022-10-17 19:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Krotoszyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-21 19:00
miejsce
Krotoszyński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-23 17:00
miejsce
Krotoszyński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-19 16:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Krotoszyn, al....
wstęp biletowany