17 maj 2022

Przekazanie urządzen do badania stanu trzeźwości IBlow

zdjęcie: Przekazanie urządzen do badania stanu trzeźwości IBlow / fot. KPP Krotoszyn
fot. KPP Krotoszyn
Policjanci z Posterunku Policji w Zdunach otrzymali dwa nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości „IBlow”. Posłużą one do eliminowania z dróg pijanych kierowców. Zakupu nowych urządzeń dokonała Komisja alkoholowa przy Urzędzie Miasta w Sulmierzycach, a przekazał na ręce policjantów Burmistrz Miasta Sulmierzyce.
REKLAMA

Dzisiaj, 17 maja Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie insp. Mariusz Jaśniak oraz Kierownik Posterunku Policji w Zdunach asp. Mateusz Maturski odebrali z rąk Burmistrza Miasta Sulmierzyc Dariusza Dębickiego dwa urządzenia do badania stanu trzeźwości „IBlow”.

„IBlow” jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeśli funkcjonariusz stwierdzi za pomocą „IBlow”, że osoba jest pod wpływem alkoholu konieczne będzie zbadanie go na innym urządzeniu, które posłuży za dowód w sprawie. Warto wspomnieć o sygnalizatorze świetlnym, który wskazuje na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu (zielony – brak, czerwony – stan upojenia alkoholowego), a także latarce LED (światło białe) i znajdujących się w obudowie magnesach.

Jeden cykl pomiarowy urządzenia zajmuje około 4 sekund w związku z czym policjant ma możliwość sprawdzenia w krótkim czasie dużej ilości osób.

Są to kolejne urządzenia wykorzystywane przez funkcjonariuszy w walce z tak poważnym zagrożeniem na drogach jak pijani kurujący.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Krotoszyn
0.6°C
wschód słońca: 07:32
zachód słońca: 15:44
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krotoszynie

kiedy
2022-12-04 19:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Krotoszyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 17:30
miejsce
Kino Przedwiośnie, Krotoszyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 20:30
miejsce
Kino Przedwiośnie, Krotoszyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-15 20:00
miejsce
Krotoszyński Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany