29 listopad 2022

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo nie miał prawa jazdy. teraz odpowie przed sądem

zdjęcie: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo nie miał prawa jazdy. teraz odpowie przed sądem / pixabay/2634168
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ nie posiadał uprawnienia do kierowania samochodem. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.
REKLAMA

W dniu 28 listopada 2022r. policjanci krotoszyńskiej drogówki w miejscowości Kuklinów postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego Oplem. Kierowca auta na widok radiowozu wyraźnie przyspieszył i zaczął się oddalać. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając kierującemu sygnał do zatrzymania. Kierowca pojazdu nie reagował jednak na wydawane polecenia i kontynuował jazdę. W pewnym momencie policjantom udało się zajechać mu drogę lecz ten próbując uniknąć zderzenia uderzył w krawężnik w wyniku czego uszkodził koło. Mężczyzna mimo to w dalszym ciągu próbował uciekać w kierunku Baszkowa. Policjanci podjęli kolejną próbę i doprowadzili do zatrzymania. Okazało się, że 31-letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ nie posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym. Mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego w najbliższym czasie za swoje czyny będzie tłumaczył się przed sądem.

 

Policjanci przypominają, że Zgodnie z art. 178 b kodeksu karnego „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Krotoszyn
4.2°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krotoszynie

kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Krotoszyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-17 19:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Krotoszyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-24 20:00
miejsce
Kawiarnia Leniwiec, Krotoszyn,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-05 17:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Krotoszyn, al....
wstęp biletowany