11 sierpień 2022
patronat medialny

Ponad pięćdziesiąciu młodych skoczków o tyczce rywalizowało w Gdańsku w zawodach z cyklu Monika Pyrek Tour

fot. nadesłane
Ponad pięćdziesięciu młodych adeptów skoku o tyczce wzięło udział w zawodach z cyklu Monika Pyrek Tour, które odbyły się w Gdańsku. To trzecia tegoroczna odsłona projektu realizowanego przez Fundację Moniki Pyrek.

Kolejne zawody i kolejny raz bardzo wielu uczestników. Jestem bardzo szczęśliwa, że dzieciaki chcą uprawiać tę wspaniałą konkurencję. Staramy się im pomóc w tej drodze m.in. organizując zawody, by mieli możliwość rywalizacji, co jest przecież bardzo ważne – mówi Monika Pyrek, jedna z najlepszych lekkoatletek w polskiej historii.

Monika Pyrek uhonorowała nagrodami zwycięzców w sześciu kategoriach wiekowych – Krzysztofa Klepackiego (U10), Weronikę Kosioł (U12), Filipa Strzyrzewskiego (U12), Oliwię Prostak (U14), Maksymiliana Kanię (U14), Laurę Tyszko (U16), Jakuba Strzelczuka (U16), Lizę Kaliniczenko (U18) i Piotra Rozmiarka (U18) oraz w kategorii open Emilię Kusy i Sebastiana Chmarę. Nagrody dla najlepszych zawodników ufundowała marka Adidas, która razem z firmą Rentis i Ministerstwem Sportu i Turystyki wspiera organizację Monika Pyrek Tour.

Warunki do skakania były wspaniałe, a zawodnicy mieli okazję do robienia życiówek. Jak zawsze była świetna organizacja i super atmosfera. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z występów moich podopiecznych – mówił trener Tomasz Kaszuba z KL Gdynia.

Czym jest dla mnie tyczka? To moja pasja, całe życie. Jak skaczę to czuję niesamowitą adrenalinkę, uwielbiam to – dodała Liza Kaliniczenko, zwyciężczyni kategorii U18 dziewcząt.

Monika Pyrek Tour to nie tylko zawody, ale również strefa zabaw dla najmłodszych. - Gościliśmy ponad dwieście dzieciaków, które zdobywały pieczątki za wykonane aktywności, a później karty tyczkarza zamieniały na sportowe gadżety. Najmłodsza uczestniczka, zaledwie dwuletnia Tosia powtarzała, że kocha skakać do kulek – opowiadała Monika Pyrek.

W trakcie zawodów uhonorowano również znanego trenera skoku o tyczce Edwarda Szymczaka, który w tym roku świętuje 50-lecie pracy trenerskiej. Monika Pyrek, w towarzystwie wychowanków trenera Szymczaka, wręczyła podziękowanie i symboliczny upominek.

Środowe zawody w Gdańsku były trzecią tegoroczną odsłoną Monika Pyrek Tour. Wcześniej zawodnicy rywalizowali w Poznaniu i Bydgoszczy. Jeszcze przed końcem wakacji młodzi adepci skoku o tyczce spotkają się na zawodach w Szczecinie (24 sierpnia) i Słupsku (26 sierpnia). W Szczecinie gościem specjalnym Monika Pyrek Tour będzie znakomity polski tyczkarz Piotr Lisek.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Krotoszyn
4.2°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krotoszynie

kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Krotoszyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-17 19:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Krotoszyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-24 20:00
miejsce
Kawiarnia Leniwiec, Krotoszyn,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-05 17:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Krotoszyn, al....
wstęp biletowany